Aerial home training - Trening aerial w domu 0

Przez wciąż postępującą pandemię, wiele szkół aerial i miejsc treningowych zostało czasowo zamkniętych. Dbanie o tężyznę fizyczną na dworze, też nie jest do końca wskazane, przez wzgląd na najnowsze normy dotycząc poruszania się.

Niestety, większość z nas, została pozbawiona miejsc treningowych. Nie oznacza to oczywiście, że mamy zaprzestać dbania o naszą kondycję i obudzić się w czerwcu z gorszymy zakresami lub niemożliwością zrobienia pompki. Powiedzmy sobie szczerze, taka wizja jest dramatyczna. Wszyscy namawiają nas na treningi domowe, jednak pojawia się pytanie… Jak zrobić trening aerial w domu?

czytaj całość »
Figury Pole Dance 0

Figur pole dance jest bardzo dużo, nie sposób nauczyć się ich wszystkich na raz. Niejednokrotnie przysparzają one wielu trudności kursantom. Elementy, których nie można na dany moment wykonać, mogą być jednak motywacją do dalszych treningów lub stanowić część sportowej rywalizacji w grupie.

czytaj całość »
Wyposażenie szkoły pole dance 0

Warto poruszyć również temat wyposażenia, w które powinna zaopatrzyć się szkoła, która planuje włączyć taniec na rurze do swojego rozkładu zajęć. Odpowiedni sprzęt nie tylko ułatwi wykonywanie poszczególnych ćwiczeń, ale również zagwarantuje bezpieczeństwo, dlatego warto zainwestować w profesjonalne, pochodzące od renomowanych producentów artykuły.

czytaj całość »
Pole dance – co to takiego? 0

Tłumacząc angielską nazwę dosłownie otrzymalibyśmy „taniec na rurze”, co dość adekwatnie obrazuje, czym tak naprawdę jest ten rodzaj akrobatyki. Od kilku lat zyskuje on sobie rosnącą popularność nie tylko jako ogólnorozwojowy program ćwiczeń, ale również jako samodzielna dyscyplina sportowa, która być może już niedługo dołączy do oficjalnego repertuaru igrzysk olimpijskich. 

czytaj całość »
Aerial joga: Na co zwrócić uwagę wybierają hamak do aerial jogi? 0

Ilość obecnych na rynku dostępnych możliwości, dla niejednemu nowicjuszowi może wydać się nieco przytłaczająca. Hamak z poliestru, hamak z poliamidu, 6 metrowy, odpowiedni do montowania na sufitach żelbetonowych – o jakich kwestiach należy pamiętać wybierając hamak do aerial jogi? Poznaj nasze wskazówki, dzięki którym wybór powinien stać się nieco łatwiejszy.

czytaj całość »
Aerial yoga - fakty i mity 0

Popularność jogi nieustannie wzrasta. Skąd zainteresowanie wśród coraz większego grona osób? Na pewno wpływ na tą sytuację ma fakt, że obecnie wybór zajęć wśród oferty klubów fitness nie ogranicza się do jednego rodzaju jogi, wśród dostępnych możliwości możemy wymienić: hathę, vinyasę, ashtangę, iyengar, kundalini czy aerial yogę.

czytaj całość »
Pole dance: 15 piosenek idealnych do tańca na rurze 0

Podczas treningu pole dance ważna jest nie tylko technika i umiejętności, choć nie da się zaprzeczyć, że bez nich żaden pokaz się nie uda. Jednak równie istotną rolę pełni dobrze dobrana muzyka. Dzięki niej taniec na rurze nabierze bardziej zmysłowego charakteru i przeniesie się na wyższy poziom.

czytaj całość »
Magnezja - preparat zwiększający przyczepność przy pocących się rękach 0

Każdy kto kiedykolwiek próbował swoich sił w treningu pole dance, wie jak ważna jest przyczepność do rury podczas ćwiczeń. Tak naprawdę, jeśli mamy zbyt śliskie podłoże (dłonie lub stopy), wykonanie treningu będzie praktycznie niemożliwe. Zatem co zrobić, aby zapewnić sobie odpowiednie warunki? Przede wszystkim zadbaj o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu do ćwiczeń i wyposaż się w środki, zwiększające przyczepność, czyli magnezje, gripy lub preparaty na bazie wosku pszczelego. Te ostatnie stosuje się zazwyczaj tylko na uda i pod kolana, jednak ich użycie podczas zawodów sportowych jest zakazane, dlatego magnezje i gripy będą lepszym wyborem.

czytaj całość »
Aerial yoga dla początkujących 0

Aerial joga (lub aerial yoga) to sport nietuzinkowy. Przede wszystkim dlatego, że łączy w sobie kilka dziedzin. W takim treningu może Cię zaskoczyć różnorodność wynikająca z połączenia elementów akrobatyki, pilatesu i klasycznej jogi. W odróżnieniu od innych dyscyplin, aerial joga wymaga użycia specjalnych akcesoriów - chust wertykalnych, dzięki którym ćwiczenia nie obciążają stawów i kręgosłupa.

czytaj całość »
Aerial dance: Jak się ubrać na zajęcia? 0

Aerial silks jest jedną z odmian tańca w powietrzu Aerial dance. Akrobatyka powietrzna to dyscyplina sportowa zyskująca na popularności w ostatnich latach. Ze względu na to, że aerial dance to nie tylko doskonały trening fizyczny, ale również świetna zabawa, coraz więcej osób decyduje się na wybór zajęć tego rodzaju.

czytaj całość »
Aerial dance: szarfy do tańca - charakterystyka 0

Połączenie gimnastyki, tańca i akrobatyki, dzięki któremu możesz zyskać większą świadomość własnego ciała – to oczywiście akrobatyka powietrzna. Wybór odpowiedniej szarfy do tańca jest kluczową kwestią – profesjonalna szarfa aerial silks produkowana w Polsce wydaje się być najlepszym wyborem.

czytaj całość »
Aerial yoga: Korzyści z uprawiania aerial jogi 0

Aktywność fizyczna to obok właściwego odżywiania jeden z najważniejszych czynników, które mają wpływ na zdrowie oraz dobre samopoczucie. Ćwiczenia w hamakach, o ile tylko wykonywane są w prawidłowy sposób, również mogą mieć na organizm pozytywny wpływ.

 

czytaj całość »
Aerial joga - co to takiego? 0

Klasyczna joga znana jest na całym świecie od stuleci. Jej ogromną entuzjastką była również Michelle Dortignac, zafascynowana kulturą wschodu nowojorska tancerka i akrobatka. W 2006 roku wpadła ona na pomysł innowacyjnego i unikalnego zestawienia: klasyczne i powszechnie znane asany połączyła z gracją ćwiczeń wykonywanych w hamaku, dodając do nich elementy tańca, fitnessu i stretchingu. Jej idea spotkała się z pozytywnym odbiorem i szybko spopularyzowała na wszystkich kontynentach. W ten właśnie sposób narodziła się moda na aerial jogę.

czytaj całość »
Sprzęt TIGUAR - produkty do ćwiczeń na polskim rynku 0

Akcesoria Tiguar to jedne z najcześciej wybieranych produktów do ćwiczeń na polskim rynku. Ze względu na to, że łączą wysoką funkcjonalność z innowacyjnym, nowoczesnym designem, przypadły do gustu rzeszy zadowolonych użytkowników. Firma Tiguar jako lider wśród producentów sprzętu sportowego oferuje szeroki wybór produktów, spośród których największą renomą cieszą się hantle Tiguar.

czytaj całość »
Akrobatyka powietrzna - jakiego sprzętu fitness potrzebujesz? 0

Rozpoczynając swoją przygodę z tak fascynującym sportem, jakim jest akrobatyka powietrzna, przygotuj się na nowe wyzwania! Do ich realizacji niezbędny jest sprzęt sportowy, który pozwoli Ci cieszyć się niezapomnianymi chwilami w podniebnym świecie. W zależności od tego, na jaki rodzaj akrobatyki się zdecydujesz, sprzęt którego będziesz potrzebować, może różnić się między sobą.

czytaj całość »
Aerial yoga: aerial joga dla początkujących 0

Aerial joga dla początkujących to treningowa propozycja dla tych, którzy obawiają się nudy na zajęciach z klasycznej jogi. Aerial joga dla początkujących sprawdzi się dla trenujących otwartych na doświadczenia, ponieważ odbywa się w powietrzu. Każdy kto zaczyna aerial jogę dla początkujących powinien wiedzieć, że ćwiczenia odbywają się w specjalnych podwieszanych hamakach.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl