Jak minął Wam treningowo czas kwarantanny?
Czy ćwiczyliście sumiennie?
Ja chętnie podzielę się z Wami swoimi przemyśleniami treningowym podczas covidowej kwarantanny.
Jak minął Wam treningowo czas kwarantanny?
Czy ćwiczyliście sumiennie?
Ja chętnie podzielę się z Wami swoimi przemyśleniami treningowym podczas covidowej kwarantanny.
Główna różnica między regeneracją, a odnową biologiczną polega na tym, że wszystko co zalicza się do odnowy biologicznej będzie regeneracją… ale nie wszystko co związane z regeneracją będzie odnową biologiczną. Trudno powiedzieć, że zjadając cheeseburgera z McDonald’s odnawiamy się biologicznie, ale w wielu przypadkach będzie on potraktowany jako część regeneracyjna naszego dnia. Nie zrozumcie mnie źle - NIE namawiam nikogo do jedzenia fastfoodów ;) Czym jest zatem odnowa biologiczna? Skojarzenie ze SPA jest prawidłowe. Będą to wszystkie świadomie podjęte działania - poza naszym planem treningowym - w celu wypoczynku i bio-regeneracji organizmu, czyli wzmożenia i wspomagania fizjologicznych procesów wypoczynkowych.
Powięź - kilka słów o jednym z kluczowych mechanizmów w ludzkim ciele. Pewnie większość z was słyszy o powięzi pierwszy raz, a jedyne skojarzenie jest związane z terapią powięziową lub „odklejaniem powięzi” - hasłami zasłyszanymi gdzieś pomiędzy gabinetami fizjoterapeutycznymi.
W notce nie przeczytacie stricte o treningach powięziowych. Projektowanie planu treningowego - treningu powięziowego - nie należy do łatwych i wymaga o wiele bardziej specjalistycznej wiedzy, niż to co będziecie w stanie wyczytać na blogu. Wpis ten ma na celu uświadomienie wszystkim związanym z akrobatyką powietrzną, w jaki sposób działa nasze ciało. Chciałabym, żebyście po tym lekturze mieli trochę szersze postrzeganie tego, jak funkcjonuje wasz organizm i że na progres ma wpływ praktycznie wszystko, co robicie. Zaczynając od ilości snu, przez to ile wody pijecie, jak często się rollujecie i jak często chodzicie do fizjoterapeuty.
Emilia Dawiec przybliża techniczne kwestie dotyczące rozciągania i mobilności. Przeczytacie między innymi o tym, jak rozróżnić rozciąganie aktywne od pasywnego, dlaczego mobilność ma znaczenie w kontekście sportów aerial, a także w jaki sposób rozciągać się z głową i nie narobić sobie kłopotów ze zdrowiem.
Zapraszamy do lektury!
Z założenia trening siłowy ma na celu stopniowe obciążanie układu mięśniowego i neurologicznego, aby osiągnąć wyznaczony cel - może być on różnie rozumiany. Waszym celem może być zrobienie 152 nakrywek na szarfie bez przerwy, przytrzymanie meathooka przez 2 minuty albo wejście sześcioma nakrywkami obrotowymi w czasie krótszym niż 20 sekund.
Trening siłowy zazwyczaj kojarzy się z palącymi mięśniami brzucha, spuchniętymi rękoma po wchodzeniu na szarfę i paroma innymi klasykami, jak pompki, scyzoryki czy nożyce… Trenerom i instruktorom siłówka prawdopodobnie najbardziej kojarzy się z marudzeniem ;) Zaufajcie mi - instruktorzy robią to dla waszego dobra. Trening siłowy, jest kluczowy w naszej dyscyplinie. Musicie pamiętać, że pracując w powietrzu bazujecie na własnej sile rąk i brzucha. Głównie od tego zależy wasze bezpieczeństwo i brak ewentualnych kontuzji. Jeżeli sami się nie utrzymacie - nikt inny za was tego nie zrobi.
Większość instruktorów pracuje z metodyką, zakładającą elementy treningu siłowego na każdych zajęciach. Tym razem sami za siebie odpowiadacie i sami musicie się zdyscyplinować. Tak więc przechodzimy do konkretów. We wpisie przeczytacie o treningu siłowym jako samodzielnej jednostce treningowej, trwającej od godziny do 1h 45 minut. Zapraszam do lektury!
Przez wciąż postępującą pandemię, wiele szkół aerial i miejsc treningowych zostało czasowo zamkniętych. Dbanie o tężyznę fizyczną na dworze, też nie jest do końca wskazane, przez wzgląd na najnowsze normy dotycząc poruszania się.
Niestety, większość z nas, została pozbawiona miejsc treningowych. Nie oznacza to oczywiście, że mamy zaprzestać dbania o naszą kondycję i obudzić się w czerwcu z gorszymy zakresami lub niemożliwością zrobienia pompki. Powiedzmy sobie szczerze, taka wizja jest dramatyczna. Wszyscy namawiają nas na treningi domowe, jednak pojawia się pytanie… Jak zrobić trening aerial w domu?
Figur pole dance jest bardzo dużo, nie sposób nauczyć się ich wszystkich na raz. Niejednokrotnie przysparzają one wielu trudności kursantom. Elementy, których nie można na dany moment wykonać, mogą być jednak motywacją do dalszych treningów lub stanowić część sportowej rywalizacji w grupie.
Warto poruszyć również temat wyposażenia, w które powinna zaopatrzyć się szkoła, która planuje włączyć taniec na rurze do swojego rozkładu zajęć. Odpowiedni sprzęt nie tylko ułatwi wykonywanie poszczególnych ćwiczeń, ale również zagwarantuje bezpieczeństwo, dlatego warto zainwestować w profesjonalne, pochodzące od renomowanych producentów artykuły.
Tłumacząc angielską nazwę dosłownie otrzymalibyśmy „taniec na rurze”, co dość adekwatnie obrazuje, czym tak naprawdę jest ten rodzaj akrobatyki. Od kilku lat zyskuje on sobie rosnącą popularność nie tylko jako ogólnorozwojowy program ćwiczeń, ale również jako samodzielna dyscyplina sportowa, która być może już niedługo dołączy do oficjalnego repertuaru igrzysk olimpijskich.
Kochamy dzielić się naszą pasją i doświadczeniem, dlatego zawsze chętnie służymy Wam pomocą – tym razem przedstawimy nowe hamaki i szarfy do aerial jogi, które dostępne są w naszym sklepie wraz z ich krótką charakterystyką.
Ilość obecnych na rynku dostępnych możliwości, dla niejednemu nowicjuszowi może wydać się nieco przytłaczająca. Hamak z poliestru, hamak z poliamidu, 6 metrowy, odpowiedni do montowania na sufitach żelbetonowych – o jakich kwestiach należy pamiętać wybierając hamak do aerial jogi? Poznaj nasze wskazówki, dzięki którym wybór powinien stać się nieco łatwiejszy.
Łączy w sobie elementy tańca, gimnastyki, fitnessu, jogi, strechingu i pilatesu – o czym mowa? O majestatycznym tańcu w powietrzu, który wygląda nadzwyczaj efektownie i zyskuje coraz większą popularność w Polsce – aerial joga. Ale zacznijmy od małego wprowadzenia…
Popularność jogi nieustannie wzrasta. Skąd zainteresowanie wśród coraz większego grona osób? Na pewno wpływ na tą sytuację ma fakt, że obecnie wybór zajęć wśród oferty klubów fitness nie ogranicza się do jednego rodzaju jogi, wśród dostępnych możliwości możemy wymienić: hathę, vinyasę, ashtangę, iyengar, kundalini czy aerial yogę.
Nie wyobrażasz sobie poranka bez filiżanki kawy? Bez tego codziennego rytuału czujesz się niemal jak zombie - cały dzień chodzisz półprzytomny i najchętniej już o 13 udałbyś się na popołudniową drzemkę? A co jeśli powiemy Ci, że istnieje zdrowszy sposób na rozbudzenie niż kubek kofeiny? Jest nim joga na szarfach!
Podczas treningu pole dance ważna jest nie tylko technika i umiejętności, choć nie da się zaprzeczyć, że bez nich żaden pokaz się nie uda. Jednak równie istotną rolę pełni dobrze dobrana muzyka. Dzięki niej taniec na rurze nabierze bardziej zmysłowego charakteru i przeniesie się na wyższy poziom.
Każdy kto kiedykolwiek próbował swoich sił w treningu pole dance, wie jak ważna jest przyczepność do rury podczas ćwiczeń. Tak naprawdę, jeśli mamy zbyt śliskie podłoże (dłonie lub stopy), wykonanie treningu będzie praktycznie niemożliwe. Zatem co zrobić, aby zapewnić sobie odpowiednie warunki? Przede wszystkim zadbaj o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu do ćwiczeń i wyposaż się w środki, zwiększające przyczepność, czyli magnezje, gripy lub preparaty na bazie wosku pszczelego. Te ostatnie stosuje się zazwyczaj tylko na uda i pod kolana, jednak ich użycie podczas zawodów sportowych jest zakazane, dlatego magnezje i gripy będą lepszym wyborem.
Aerial joga (lub aerial yoga) to sport nietuzinkowy. Przede wszystkim dlatego, że łączy w sobie kilka dziedzin. W takim treningu może Cię zaskoczyć różnorodność wynikająca z połączenia elementów akrobatyki, pilatesu i klasycznej jogi. W odróżnieniu od innych dyscyplin, aerial joga wymaga użycia specjalnych akcesoriów - chust wertykalnych, dzięki którym ćwiczenia nie obciążają stawów i kręgosłupa.
Aerial silks jest jedną z odmian tańca w powietrzu Aerial dance. Akrobatyka powietrzna to dyscyplina sportowa zyskująca na popularności w ostatnich latach. Ze względu na to, że aerial dance to nie tylko doskonały trening fizyczny, ale również świetna zabawa, coraz więcej osób decyduje się na wybór zajęć tego rodzaju.
Połączenie gimnastyki, tańca i akrobatyki, dzięki któremu możesz zyskać większą świadomość własnego ciała – to oczywiście akrobatyka powietrzna. Wybór odpowiedniej szarfy do tańca jest kluczową kwestią – profesjonalna szarfa aerial silks produkowana w Polsce wydaje się być najlepszym wyborem.
Aktywność fizyczna to obok właściwego odżywiania jeden z najważniejszych czynników, które mają wpływ na zdrowie oraz dobre samopoczucie. Ćwiczenia w hamakach, o ile tylko wykonywane są w prawidłowy sposób, również mogą mieć na organizm pozytywny wpływ.