Kategorie blogowe
porady treningowe fr sports
porady aerial fr sports
informacje techniczne fr sports
Figury aerial hoop - poznaj ich nazwy 0

Figury aerial hoop - poznaj ich nazwy

Podczas pokazów Aerial Hoop, inaczej pokazów akrobatycznych na kołach cyrkowych, możemy podziwiać artystów prezentujących skomplikowane układy akrobatyczne na dużych wysokościach. Niesamowite występy taneczne pełne gracji i delikatności, składające się z całych sekwencji figur i przejść, wyglądają zjawiskowo. Dojście do takiego poziomu zajmuje lata. Przez ten czas uczymy się technik, dzięki którym jesteśmy w stanie tworzyć małe, artystyczne dzieła sztuki.


Figury Aerial Hoop – gdzie się ich nauczyć?

Najprościej byłoby się zapisać do jednej z wielu szkół Aerial, które rozsiane są po całym naszym kraju. Mapę klubów Aerial w Polsce już niedługo znajdziesz na naszej stronie.

Jeśli jednak w Twoim mieście takiej szkoły nie ma lub zwyczajnie jesteś samoukiem i taki sposób pozyskiwania wiedzy najbardziej Ci się podoba, wystarczy, że wyposażysz się w koło akrobatyczne (aerial hoop), osprzęt do koła cyrkowego, materac aerial hoop i zaczniesz trenować w domu.

Poniżej przygotowaliśmy spis podstawowych figur aerial hoop, od których możesz zacząć. ;)

Zastrzegamy też, że figury aerial hoop na poziomie podstawowym dobieraliśmy na podstawie naszego doświadczenia i przy pomocy trenerów aerial hoop, którzy z nami współpracują. Jest to nasza subiektywna lista. Mamy nadzieję, że ci się spodoba. ;)


Aerial hoop figury podstawowe

Na wstępie należy wyjaśnić jedną rzecz dotyczącą Aerial Hoop: figury nie mają tutaj ujednoliconych nazw. W zależności od tego, w której części Polski się znajdujesz, dana figura może być nazywana przez trenerów v-ką lub nakrywką, a w jeszcze innych częściach Polski możesz zetknąć się, być może, z angielską nazwą straddle mount.

Na potrzeby tego artykułu będziemy używać angielskich nazw. Zdecydowaliśmy się na takie nazewnictwo ze względu na łatwość znajdowania tutoriali. Jeżeli zechcesz zobaczyć, w jaki sposób wejść do danej figury aerial hoop, zawsze bez problemu znajdziesz ją online, wpisując właśnie angielską nazwę czy to w wyszukiwarkę Google, czy na Facebooku, Instagramie, Pintereście lub w innych mediach społecznościowych, na których udziela się w miarę dobrze zbudowana społeczność Aerial Hoop.

Figury Aerial Hoop – Podstawowe – Lista 20 najpopularniejszych figur

1.Delailah
Delilah - Modelka Emilia Dawiec
2.Open doule knee hang
3.Straddle mount
4.Stag seat
5.Coffin
Coffin
6.Man in the Moon
7.Secretary seat
8.Side star
9.Wine glass
10.Amazon
amazon - Modelka: Emilia Dawiec
11.Martini sit
12.Gazzelle
13.Scarab
14.Chard positin
15.Side Amazon
16.Cresent Moon
Cresent Moon - Modelka:Emila Dawiec
17.Cradle
18.High Arabesque
19.Peter Pan
20.Superman
superman - modelka Emilia Dawiec

(Na wszyskich zdjęciach modelka:Emilia Dawiec)

Powyższe figury Aerial Hoop to tylko subiektywna 20, od której warto zacząć przygodę z Aerialem. Staraliśmy się wybrać figury zarówno na dolnej, jak i na górnej obręczy, aby pokazać, jak zróżnicowane mogą być akrobacje na kole akrobatycznym. Dajcie nam znać w komentarzu, jakie figury znalazłyby się w Waszym subiektywnym TOP 20 Aerial Hoop.

Kursy Trener Aerial Hoop

Jeżeli znasz wszystkie figury podstawowe, średnio zaawansowane i zaawansowane, koło akrobatyczne to Twój ulubiony atrybut i czujesz, że chcesz zostać instruktorem Aerial hoop, zapraszamy Cię na nasze szkolenia instruktorskie! ;)

Podczas szkoleń tłumaczymy krok po kroku, w jaki sposób nauczyć innych danej figury, jak poprawnie przy niej asekurować, na jakie błędy zwracać uwagę i, przede wszystkim, jaka jest poprawna technika jej wykonania.

Podczas kursu otrzymujesz od nas pełen atlas figur na danym poziomie oraz książkę instruktora, z których możesz korzystać podczas prowadzenia swoich pierwszych zajęć.

Dodatkowo zdany egzamin uprawnia Cię do otrzymania plastikowej legitymacji potwierdzającej zdobytą wiedzę. Zwiększy to Twoje szanse na znalezienie pracy jako instruktor Aerial Hoop.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, napisz do nas na zgloszenia@fr-sport.pl lub zadzwoń pod numer telefonu 730 953 027, a podamy Ci wszystkie niezbędne szczegóły. ;)

Figury podstawowe Aerial Hoop – podsumowanie

Dzięki za dotarcie do samego końca artykułu Aerial Hoop – figury podstawowe. Niezmiernie nam miło, że ten temat tak Cię zainteresował. Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, nie wahaj się ani chwili i daj nam znać w sekcji poniżej.

Jeśli chcesz, abyśmy przygotowali kolejne artykuły z figurami aerial hoop, koniecznie daj nam o tym znać w komentarzu. Na podstawie Waszych sugestii będziemy starać się tworzyć kolejne treści.

Chcesz zobaczyć pozostałe figury z poziomu podstawowego? Może interesuje Cię poziom średniozaawansowany lub zaawansowany, lub w ogólne nie lubisz aerial hoop, ale z przyjemnością poznasz pozycje na aerial silks czy trapezie? Napisz nam to. Wszystkie sugestie weźmiemy pod uwagę.

Jeszcze raz dzięki za przeczytanie naszego tekstu.
Udanego treningu na kole!

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium