Kategorie blogowe
porady treningowe fr sports
porady aerial fr sports
informacje techniczne fr sports
Rura do pole dance w domu. Jak zamontować rurę do tańca w domowych warunkach? 0

Rura do pole dance w domu. Jak zamontować rurę do tańca w domowych warunkach?

Wiele osób trenujących pole dance zastanawia się nad zakupem rurki do użytku domowego. Na początku należy przejrzeć rury do pole dance dostępne na rynku i zastanowić się jakiego rodzaju rurka będzie dla nas odpowiednia. Typy drożków omówiliśmy w osobnym artykule, z którym warto zapoznać się przed przeczytaniem tego tekstu. Jeśli już wybierzesz odpowiedni dla siebie rodzaj rurki warto zastanowić się nad aspektami technicznymi samego montażu i wyborem najlepszego miejsca do ćwiczeń. Na tych właśnie zagadnieniach skupimy się w kolejnych akapitach.

Pole dance w domu - ile miejsca potrzebuję?

Na początek zastanówmy się jakie tak naprawde powinno być miejsce montażu rury do pole dance. Przede wszystkim potrzebne będzie trochę wolnej przestrzeni. W wielu miejscach można znaleźć informację, że odległość rurki od mebli powinna wynosić minimum 170 cm z każdej strony. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze jest to wystarczająca odległość. Aby najlepiej dopasować wolną przestrzeń wokół rurki do naszych indywidualnych potrzeb warto przyjąć, że wolne miejsce wokół rurki powinno mieć minimalny promień równy naszemu wzrostowi. Przy wykorzystaniu tej zasady ryzyko zahaczenia o meble jest znacznie zmniejszone.

Warto też zastanowić się nad wysokością rurki. Za absolutne minimum uznaje się 225 cm, natomiast należy mieć świadomość, że na rurce o tej wysokości nie wszystkie akrobacje będą możliwe do zrobienia. Oczywiście im dłuższa rurka, tym większe możliwości. Dlatego jeśli w domu mamy sufit na różnej wysokości, warto wybrać miejsce, w którym strop jest najwyżej. 

Montaż rury do pole dance w domu

Sam montaż drążka w domu zależy od rodzaju rurki. Większość z modeli domowych jest rozporowa, czyli montowana jest na zasadzie docisku talerzy rurki do sufitu i podłogi. Zazwyczaj w modelach o wysokości do 3 m można wykorzystać rozpór jako jedyny sposób montażu. Jeśli chcemy mieć całkowitą pewność, że rurka nie będzie się przesuwać możemy przykręcić ją do sufitu i podłogi. Warto pamiętać, że stały montaż jest konieczny w przypadku wyższych rurek.

Ciekawą opcją do trenowania pole dance w domu jest rurka składana od X-Pole, którą można znaleźć w naszej ofercie. To model wart uwagi osób często zmieniających miejsce zamieszkania lub z różnych przyczyn nie mogących zamontować rurki na stałe. Ten drążek składa się z kilku elementów, które możemy bez problemu transportować np. podczas przeprowadzki.

W kwestii montażu poszczególnych modeli warto kierować się dołączoną instrukcją obsługi. Producent powinien tam zawrzeć wszystkie niezbędne informacje techniczne. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości w tej kwestii warto skonsultować się z producentem lub dystrybutorem w celu uzyskania wskazówek.

Ćwiczenia pole dance w domu

 Aby bezpiecznie ćwiczyć pole dance w domu oprócz samej rurki konieczne będzie zaopatrzenie się w materac pod rurkę, który zamortyzuje ewentualne upadki.

Najlepiej jeśli domowe ćwiczenia stanowią uzupełnienie treningów na sali, pod okiem trenera. Takie połączenie zapewni najszybsze postępy. Jeśli decydujemy się trenować pole dance wyłącznie w domu warto przejrzeć internet w poszukiwaniu tutoriali i katalogów figur na odpowiednim poziomie trudności. Wiele informacji na ten temat znajdziesz na stronach branżowych oraz social mediach osób zawodowo zajmujących się tańcem na rurze. Także na naszej stronie znajdziesz artykuły na temat treningów pole dance oraz doboru potrzebnego sprzętu i ubrań. Jeśli mimo to masz jakiekolwiek wątpliwości i pytania, skontaktuj się z nami - nasz zespół chętnie udzieli wszelkich odpowiedzi.

Polecane produkty

[product id="1110, 1111"]

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium