Flying Rose
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Uwielbiasz intensywne treningi, ale zwykły fitness powoli zaczyna Cię nudzić? Rozwiązaniem dla takich jak Ty jest bungee fitness – trening z wykorzystaniem elastycznej liny do skoków bungee. Takie ćwiczenia są wyjątkowo ekscytujące, zupełnie inne od klasycznych aktywności. Łączą dobrą zabawę z porządnym wyciskiem, a dodatkowo są bezpieczniejsze od biegania czy zwykłych skoków. W jaki sposób? Dzięki wykorzystaniu liny stawy są wyraźnie odciążone w trakcie ćwiczeń, zatem bungee fitness poleca się nawet osobom z nadwagą. Co więcej, trening ten angażuje wszystkie partie ciała, a szczególnie mięśnie brzucha, pleców i nóg, które muszą być niemal cały czas napięte. Zależnie od wykonywanej sekwencji ćwiczeń zajęcia bungee fitness mogą być bardzo intensywne lub wręcz przeciwnie – bardzo relaksujące. Swoją popularność zawdzięczają zwłaszcza dobrej zabawie związanej z tego typu aktywnością. Walka z liną, próby utrzymania równowagi, zawieszenie się kilka centymetrów nad podłogą – wszystko to sprawia, że po treningu bungee fitness trudno wyjść bez uśmiechu na ustach. Poza tym w czasie godziny można spalić bardzo dużo kalorii, co sprzyja w walce z nadprogramowymi kilogramami i zwiększa kondycję.

Na czym polega bungee fitness?

Trening z wykorzystaniem lin bungee, jak można się domyślić, wymaga specjalnego osprzętu. Elastyczna lina oporowa musi być dobrze przymocowana do sufitu, a do niej uprząż, którą następnie zakłada uczestnik zajęć. Uprząż może być różna i czasami, by nie obcierała, zakłada się do niej dodatkowo ochronne spodenki wykonane z pianki neoprenowej.

Sam trening składa się z bardzo różnych ćwiczeń. W przeważającej części są to różne wysoki, bieg czy nawet lot, ale bungee fitness wykorzystuje również zwykłe, wszystkim dobrze znane ćwiczenia np. pompki czy przysiady. Co ważne, dzięki linie niektóre z tradycyjnych ćwiczeń fitness stają się łatwiejsze, inne trudniejsze. Wiele osób docenia tę formę aktywności także ze względu na możliwość wykonania ćwiczeń, które normalnie sprawiałyby ogromne trudności.

Czy bungee fitness jest dla każdego?

Zasadniczo tak. Bungee fitness jest nawet dzieci i osób z dużą nadwagą. Wiek czy stopień zaawansowania nie mają znaczenia. Przeciwwskazaniem mogą być jednak różnego rodzaju urazy i schorzenia – tak jak właściwie w każdym sporcie. Jeśli borykasz się z jakimiś problemami zdrowotnymi, przed zapisem na zajęcia z liną bungee skonsultuj się z lekarzem. O swoich obawach poinformuj również instruktora.

Nie wiesz, jaki zestaw bungee fitness wybrać? Napisz do nas! Chętnie Ci doradzimy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium