| Drabinki gimnastyczne

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Istnieje wiele sprzętów gimnastycznych, ale drabinka gimnastyczna jest prawdopodobnie najbardziej powszechnym i klasycznym elementem. Wszyscy poznajemy ją już jako dzieci – na lekcjach wychowania fizycznego. Potem możemy ją spotkać na siłowniach, salach fitness, w gabinetach rehabilitacyjnych i coraz częściej również we własnym domu. 

Drabinka gimnastyczna jest uniwersalnym sprzętem, który można wykorzystać do pracy nad bardzo różnymi problemami i celami. Niezwykle często pojawia się też w dziecięcych sypialniach, bo ćwiczenia na niej zapobiegają wadom postawy i umożliwiają ich korekcję. Drabinka to również przyrząd rehabilitacyjny i cenna pomoc podczas stretchingu czy treningu funkcjonalnego. Mimo swojej prostoty uważana jest za jedno z lepszych urządzeń do ćwiczeń i nie znika z wyposażenia sal gimnastycznych bez względu na trendy. Dodatkowo drabinkę gimnastyczną można dowolnie urozmaicać np. montując na niej drążek lub zawieszając taśmy. Warto jednak pamiętać, by wybrać sprawdzony, dobrej jakości model. Takie drabinki znajdziesz w naszej ofercie.

Drewniana drabinka gimnastyczna czy metalowa?

Drabinki gimnastyczne mogą być wykonane z drewna lub metalu. Pierwsze, czyli drewniane, są bardziej popularne. Uważa się je za bezpieczniejsze, ponieważ nie są śliskie, a dodatkowo zderzenie z drewnem nie jest aż tak bolesne, jak uderzenie w metal. Poza tym taką drabinkę można łatwo wkomponować w wystrój pokoju, zatem drewniane modele znacznie częściej pojawiają się w domowych pomieszczeniach.

Drabinka gimnastyczna z metalu jest wyjątkowo wytrzymała. Posłuży przez wiele lat intensywnego użytkowania, dlatego właśnie modele z metalu przeważają w siłowniach i klubach fitness. Dodatkowo drabinki metalowe można łatwo wyposażyć w dodatkowe akcesoria. Ich potencjalną wadą może być jednak mniejsza przyczepność. Na metalu można poślizgnąć się łatwiej niż na drewnie. Problem ten częściowo rozwiązują ogumione szczeble.

Jaką drabinkę wybrać dla dziecka?

Tak naprawdę dziecko może ćwiczyć na tej samej drabince gimnastycznej co dorosły, jednak by mogło wykorzystać pełny potencjał tego sprzętu, warto zastanowić się nad doborem rozstawu szczebli. Im większe przerwy między nimi, tym wykonanie ćwiczeń będzie trudniejsze. Zaleca się zatem, aby wybrać drabinki z wieloma szczeblami umiejscowionymi stosunkowo blisko siebie. Dzięki temu dziecko bez problemu użyje drabinki, nawet jeśli będzie intensywnie rosnąć. Poza tym warto zadbać również o to, by drabinka prezentowała się atrakcyjnie w dziecięcym pokoju.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium