Flying Rose
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

| Rowerki stacjonarne

ROWER ELEKTROMAGNETYCZNY HMS PREMIUM M1844-i ROWER ELEKTROMAGNETYCZNY HMS PREMIUM M1844-i
Producent: HMS
Cena: 2 350,00 zł
zobacz więcej
ROWER MAGNETYCZNY (6 KG) HMS M0410-i ROWER MAGNETYCZNY (6 KG) HMS M0410-i
Producent: HMS
Cena: 1 075,00 zł
zobacz więcej
ROWER MAGNETYCZNY HMS M5812-i ROWER MAGNETYCZNY HMS M5812-i
Producent: HMS
Cena: 1 785,00 zł
zobacz więcej
ROWER MAGNETYCZNY HMS M8601-i ROWER MAGNETYCZNY HMS M8601-i
Producent: HMS
Cena: 1 365,00 zł
zobacz więcej
ROWER MAGNETYCZNY HMS PREMIUM M0907 ROWER MAGNETYCZNY HMS PREMIUM M0907
Producent: HMS
Cena: 735,00 zł
zobacz więcej
ROWER MAGNETYCZNY POZIOMY HMS R5814-i ROWER MAGNETYCZNY POZIOMY HMS R5814-i
Producent: HMS
Cena: 2 379,00 zł
zobacz więcej
ROWER MAGNETYCZNY POZIOMY HMS R9203 ROWER MAGNETYCZNY POZIOMY HMS R9203
Producent: HMS
Cena: 675,00 zł
zobacz więcej
ROWER POWIETRZNY HMS z wentylatorem MP6590 ROWER POWIETRZNY HMS z wentylatorem MP6590
Producent: HMS
Cena: 765,00 zł
zobacz więcej
ROWEREK MAGNETYCZNY HMS M9257 ROWEREK MAGNETYCZNY HMS M9257
Producent: HMS
Cena: 595,00 zł
zobacz więcej
ROWEREK POZIOMY Z GENERATOREM HMS PREMIUM R1817 ROWEREK POZIOMY Z GENERATOREM HMS PREMIUM R1817
Producent: HMS
Cena: 3 250,00 zł
zobacz więcej

O tym, że trening na rowerze jest dobrą i efektywną aktywnością fizyczną, wie każdy. Nie każdy ma jednak możliwość codziennej jazdy na rowerze, bo przeszkód może być wiele – od pogody, po brak ciekawych tras. Rozwiązaniem tego problemu jest rowerek stacjonarny, czyli rower treningowy, na którym można jeździć w domu czy na siłowni. Zalety korzystania z takiego sprzętu są równie duże co jazda na klasycznym rowerze, ale wygoda i możliwość dostosowania aktywności do użytkownika są nieporównywalnie większe. Na rowerku stacjonarnym sami decydujemy o rodzaju trasy, czyli odczuwalnym oporze. Możemy dowolnie modyfikować rodzaj treningu i dostosować go do swoich planów czy potrzeb. To obowiązkowy sprzęt dla aspirujących kolarzy i osób chcących zwiększyć kondycję oraz wydolność organizmu. Wielu ludziom rowerek stacjonarny pomaga również w zrzuceniu zbędnych kilogramów bez obciążania kolan.

Rodzaje rowerów stacjonarnych

Rowerki stacjonarne mogą różnić się ze względu na konstrukcję i sposób działania. Do pierwszej kategorii zaliczamy rowery pionowe, poziome i spinningowe.

Rowery pionowe są najbardziej podobne do klasycznych rowerów i głównie dlatego cieszą się największą popularnością. Zależnie od przybranej pozycji możemy na nim jeździć jak na rowerze górskim, miejskim czy szosowym. Natomiast rowerek poziomy umożliwia ćwiczenia w pozycji siedzącej. Plecy znajdują się na oparciu, zatem to doskonały model dla osób, które zmagają się z problemami kręgosłupa. Zupełnie inną konstrukcję mają rowery spinningowe przeznaczone do intensywnych treningów w pozycji pochylonej (jak na rowerze szosowym).

Opór rowerka

Ze względu na sposób działania wymienia się rowery mechaniczne, magnetyczne, elektromagnetyczne oraz z oporem powietrznym.

Stacjonarny rowerek mechaniczny ma najprostszą konstrukcję. Jest łatwy w obsłudze i naprawie. Cieszy się największą popularnością, chociaż zazwyczaj jest to model mało zaawansowany. Może generować duży hałas. Rowerek magnetyczny cechuje się większą precyzją. Opór regulowany jest za pomocą hamulca magnetycznego i może być znacznie większy niż w przypadku mechanicznego modelu. Natomiast rower elektromagnetyczny jest najbardziej zaawansowany i przez to też najdroższy. Do regulacji oporu służy mikroprocesor, dzięki czemu precyzja hamulca magnetycznego łączy się z wieloma funkcjami i programami. Stosunkową nowością na rynku jest z kolei rower powietrzny opisywany jako połączenie rowerka, orbitreka i ergometru wioślarskiego. To zaawansowany sprzęt, który aktywizuje nie tylko nogi, ale także ręce, a za tworzony opór odpowiada powietrze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium