| Rollery

Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do
Promocja

Regeneracja jest równie ważna co trening. Wielu sportowcom zależy jednak, by zregenerować się możliwie najszybciej i najbardziej efektywnie. W tym celu szukają różnych sposobów na rozmasowanie napiętych mięśni i zwiększenie ich elastyczności. Najpopularniejszym przyrządem do przyspieszenia regeneracji i zadbania o kondycję mięśni jest niewątpliwie roller, czyli wałek do ćwiczeń. To przyrząd o kształcie wałka, który służy do masowania napiętych mięśni. Poprawia ich ukrwienie, przyspieszając regenerację. Rozluźnia powięź i zapobiega występowaniu kontuzji na skutek przeciążenia. Używany regularnie, zgodnie z przeznaczeniem, może pomóc w osiągnięciu szybszych wyników. Warto jednak pamiętać, by wybrać roller dopasowany do swoich potrzeb i budowy. Poza tym wałek do ćwiczeń nie służy do masowania stawów i kości. Należy go stosować jedynie na mięśniach, masując je “podłużnie”. Rollery polecane są osobom ćwiczącym intensywnie.

Jak używać rollera?

Roller należy podłożyć pod mięsień, który chce się wymasować. Następnie rolujemy wałek wzdłuż mięśnia, na całej jego długości.

Czas trwania rolowania należy dobrać do swoich potrzeb, ale sugeruje się, by masowanie jednej partii ciała trwało nie więcej niż pół minuty. Nie należy rolować stawów i kości, a także miejsc, na których znajdują się różnego rodzaju urazy. Rollera powinno się używać przed rozciąganiem.

Wałek do ćwiczeń, jak wskazuje nazwa, może posłużyć także do ćwiczeń. Wystarczy podłożyć go pod ćwiczoną partię ciała, by zwiększyć stabilizację i jakość treningu.

Rodzaje wałków

Wałki mogą różnić się fakturą oraz długością. Gładki roller masuje delikatnie i polecany jest osobom, które chcą wykonywać masaż przede wszystkim w celach relaksacyjnych. Natomiast roller z wypustkami masuje bardziej intensywnie. To po niego powinni sięgnąć sportowcy, którzy chcą rozbić spięte mięśnie.

Wałek do ćwiczeń może być też krótki lub długi. Pierwszy służy do masażu punktowego, a drugi do masażu całego ciała. Roller długi jest też idealny do pilatesu.

Ponadto, wałki mogą być miękkie lub twarde. Te najtwardsze są idealnym rozwiązaniem dla osób ćwiczących intensywnie, o atletycznej budowie ciała. Rollery o średniej twardości sprawdzą się w przypadku początkujących oraz średniozaawansowanych osób o normalnej budowie ciała. Natomiast wałki miękkie polecane są osobom drobnym.

Czym jest wałek do jogi?

Szukając informacji o rollerach, można natknąć się na sprzęt o nazwie wałek do jogi. Jest to wałek miękki, najczęściej wypełniony gryką. Służy do relaksacji i pomaga w wykonaniu niektórych asan. Nie ma zastosowania w masowaniu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium