| Yoga Wheel

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Zdaniem wielu do praktykowania jogi wystarczy tylko mata. Jest w tym dużo prawdy, jednak wykonywanie asan przy użyciu różnego rodzaju akcesoriów daje większe możliwości. Właśnie dlatego klocki czy pasy cieszą się dużą popularnością i stanowią niezbędne wyposażenie szkoły jogi. Coraz częściej obok nich pojawia się też yoga wheel, czyli koło do jogi. To rodzaj akcesorium w kształcie koła, które służy do wykonywania ćwiczeń wzmacniająco-rozciągających. Zależnie od sposobu użycia może pomóc w otwarciu klatki piersiowej, w zachowaniu prawidłowej pozycji lub otwarciu bioder. Kółko do jogi sprzyja zwiększeniu ogólnej elastyczności ciała i sprawdza się świetnie zwłaszcza w przypadku osób, które dużo siedzą. Za pomocą yoga wheel można odprężyć plecy, zmniejszyć napięcia mięśniowe, złagodzić bóle kręgosłupa. Dodatkowo to akcesorium, które ma swoje zastosowanie nie tylko podczas praktyki, lecz również w gabinetach rehabilitacyjnych. Potwierdza to, że koła do jogi warto mieć na uwadze.

Jakie koło wybrać?

Koła do jogi mają różne parametry. Mogą być węższe lub szersze, z tworzywem naturalnym lub bez, cięższe lub lżejsze. Na początku trudno więc ocenić, jakie cechy są bardziej lub mniej pożądane. Co warto wiedzieć? Im koło do jogi jest szersze, tym wygodniej się go używa. Wąskie kółka bardziej się wbijają i wymagają większej precyzji. Niemniej, mogą się sprawdzić w przypadku osób o drobnej budowie ciała.

Natomiast jeśli chodzi o konstrukcję, to koła do jogi składają się z dwóch części: stelaża (warstwa wewnętrzna) oraz bieżnika (warstwa zewnętrzna). Najpopularniejsze są modele w całości wykonane z tworzyw sztucznych, ale na rynku można znaleźć także koła z wierzchnią warstwą z korka. Sposób ich użytkownika nie różni się znacząco, ale korkowe yoga wheel mogą być mniej stabilne. Są za to odrobinę lżejsze.

Podsumowując, na początek lepszym wyborem jest szerokie koło do jogi. Jeśli zależy Ci na stabilności, wybierz to wykonane w całości z tworzyw sztucznych, a jeśli planujesz koło wozić ze sobą, postaw na model z korkową warstwą.

Jak używać koła?

Koło do jogi ma wiele zastosowań. Najprostszym jest po prostu położenie się na nim. Wystarczy ułożyć kółko pod plecami i przesuwać się po nim. W ten sposób samodzielnie wykonasz prosty masaż pleców i otworzysz klatkę piersiową. By efekty były jeszcze lepsze, możesz wyciągnąć ręce do góry lub za głowę. Dzięki temu cała górna część ciała rozciągnie się i odpręży. Poza tym yoga wheel może służyć również do wykonywania ćwiczeń wzmacniających np. dobrze znanych z pilatesu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium