| Piłki BOSU

Piłka BOSU to sprawdzony przyrząd do ćwiczeń i rehabilitacji. Trenowanie równowagi świetnie wpływa na kondycje całego ciała, a niewielkie rozmiary BOSU sprawiają, że idealnie nadaje się do aktywności fizycznej w domowym zaciszu.

 

Na czym polega fenomen piłki BOSU?

Zbudowana jest z dwóch różnych płaszczyzn – płaskiej, sztywnej platformy oraz wypukłej kopuły, która w środku wypełniona jest powietrzem. Tak skonstruowany sprzęt sportowy stanowi połączenie typowej piłki używanej do zajęć fitness i steppera. BOSU to akronim od słów both sides up (ang. obie strony do góry). Oznacza to, że piłka gimnastyczna jest dwustronna, dzięki czemu mamy możliwość korzystania z niej za różne sposoby. Typy ćwiczeń do których nadaje się produkt BOSU to między innymi: trenowanie balansu i równowagi, ćwiczenia nastawiona na wzmacnianie mięśni i zwiększenie gibkości.

Niewątpliwą zaletą półpiłki BOSU jest możliwość indywidualnego dopasowania do osoby wykonującej ćwiczenia. Poprzez regulowanie ilości powietrza, mogą z niej korzystać osoby o różnej masie ciała. Warto pamiętać, że podczas stawania na wypukłej stronie piłki, stopy nie powinny zapadać się do środka. Piłka BOSU to prawdziwy trener równowagi. Złapanie balansu wymaga cierpliwości i wytrwałości. Kiedy opanujecie tę podstawową funkcję, warto urozmaicić aktywność o kolejne elementy. Pomoże w tym specjalny cykl treningowy. Znajdziecie go w sklepie Flying Rose Sport wybierając BOSU Home Edition z ćwiczeniami do domu.

Jeżeli chcesz korzystać z trenera równowagi w czasie swoich lekcji fitness lub w gabinecie fizjoterapeutycznym, nic nie stoi na przeszkodzie. Wtedy najlepszą opcją będzie BOSU Pro Edition. Oprócz piłki, otrzymasz dodatkowo wygodną pompkę oraz podpowiedzi ćwiczeń, do wykorzystania podczas zajęć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium