Flying Rose
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Każdy ma czasami wrażenie, że stoi w miejscu. Ćwiczenia, które dawniej sprawiały problemy, teraz nie są już żadnym wyzwaniem. Wszystko wydaje się jakieś bez pomysłu i zbyt łatwe. Zdarza się to nawet najlepszym, ale na szczęście istnieje wiele sposobów, by zapomnieć o takim stanie. Wystarczy sięgnąć po dodatkowe akcesoria, które na nowo zwiększą trudność i przełamią rutynę treningową. Dużą popularnością cieszą się np. obciążniki na kostki, czyli specjalne “opaski” z ciężarami, które zakłada się na kostki podczas ćwiczeń wzmacniających. Zazwyczaj są to niewielkie obciążenia, bo od 0,5 kg do 2 kg (dla jednej opaski), ale to wystarczająco, by zwiększyć trudność przy wykonywaniu odwodzeń, wznosów i wyskoków. Obciążniki na kostki często można zakładać także na nadgarstki. Są regulowane, zazwyczaj zapinane na rzep i miękkie. Dzięki temu dobrze dopasowują się do ciała i można je wykorzystywać do zróżnicowanych ćwiczeń. Najczęściej pomagają w pracy nad mięśniami nóg i pośladków.

Jakie obciążniki wybrać na początek?

Osoby, które dotychczas trenowały bez obciążników, mają problem z doborem wagi ciężarków. Intuicyjnie wydaje się przecież, że 2 kg to niewiele, a 0,5 kg to zdecydowanie za mało, aby coś poczuć. Można się potem rozczarować, bo nawet najmniejsze ciężary obciążników potrafią dać w kość. Początkującym radzi się zatem, aby wybrać lżejsze obciążniki na kostki – 0,5-0,75 kg. Dobrym rozwiązaniem jest też zakup kilku obciążników o różnej wadze. Dzięki temu można łatwo zmieniać stopień trudności zależnie od robionych postępów.

Poza wagą zwróć uwagę również na wytrzymałość obciążników. Prawdopodobnie posłużą Ci podczas intensywnych treningów, zatem powinny być uszyte z trwałych, odpornych materiałów. Polecamy np. neoprenowe obciążniki na kostki. Ponadto, wybrane modele powinny mieć mocne zapięcie, bo m.in. od tego zależy bezpieczeństwo podczas treningu. Jeśli obciążniki odepną się np. w trakcie wymachu, możesz zrobić sobie krzywdę lub uszkodzić otoczenie wokół. Ważne więc, by opaska nie spadała i nie rozpinała się. Nawet podczas szybkich ruchów powinna tkwić na nodze nieruchomo.

Jak ćwiczyć z obciążnikami na kostkach?

Obciążniki na kostkach i nadgarstkach umożliwiają pracę mięśni całego ciała. Co więcej, nosząc je, możesz wykonywać standardowe, zapewne dobrze znane Ci ćwiczenia np. zakroki, odwodzenie nóg, boksowanie czy spidermana. Obciążniki nie zajmują dużo miejsca i nie ograniczają ruchów, zatem dobra wiadomość jest taka, że nie musisz nawet zmieniać swojej rutyny treningowej, by odczuć różnicę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium