aerial hoop - koło cyrkowe3.jpg
 • promocja

Aerial Hoop - koło cyrkowe do akrobatyki powietrznej


Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 10 dni
Cena: 239,00 zł 299,00 zł 239.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.93389
Producent: FR Sport
Kod produktu: 75F4-4466D

Opis

Aerial hoop, czyli koła cyrkowe to sprzęt sportowy do zajęć akrobatycznych.

Koło cyrkowe aerial hoop, zwane różnież aerial lyra to przyrząd używany przez akrobatów do ćwiczeń wykonywanych w powietrzu. Koła mają średnicę od 80 - 110 cm, co 5 cm (pod zamówienie możemy wykonać oczywiście inny wymiar). Aerial hoop produkowane są w Polsce z rury stalowej o średnicy zewnętrznej fi26,9 mm, która następnie malowana jest proszkowo dla zapewnienia pewniejszego chwytu, zabezpieczenia koła oraz atrakcyjniejszego wyglądu. 

Dobór średnicy koła:

Wykonujemy koła o średnicy 80, 85, 90, 95, 100, 105 i 110 cm. Koło należy dobierać do swojego wzrostu. Polecamy dobierać średnicę koła cyrkowego wykorzystując jeden ze sposób (powinien wyjść podobny wymiar):

 • mierzymy długość od góry kości biodrowej do kostki
 • siadamy na krześle lub przy ścianie, dokonujemy pomiaru od punktu siedzenia do czubka głowy i dodajemy 7-10 cm

Średnica rury:

Nasze koła cyrkowe aerial hoop wykonane są z rury stalowej o średnicy 26,9mm. Produkujemy również koła z rury o średnicy 30mm. Wymiary te wynikają z badań ergonomii uchwytu, aerial hoop wykonane z rurki 26,9mm zapewniać będzie lepszy właściwości chwytne i pewność chwytu, może natomiast być mniej komfortowe do figur wykonywanych na kończynach dolnych i lędźwiach. Przy średnicy rurki 30mm siła chwytu będzie mniejsza, jednak takie koło cyrkowego dla niektórych osób może zapewniać większy komfort podczas treningu. 

Na zawodach preferowane są mniejsze średnice, w Polsce jest to zazwyczaj fi25mm lub fi26,9mm, natomiast za granicą wykorzystuje się koła cyrkowe wykonane z rurki o średnicy 24mm.

Ilość uchwytów

Standardowe i najbardziej polecane przez nas koła cyrkowe posiadają 1 uchwyt spawany. Bardzo często wykonujemy również koła z 2 uchwytami spawanymi, których rozstaw wynosi 75°. Warto zauważyć że ćwiczenia na aerial hoop z jednym i z dwoma uchwytami znacznie się od siebie różnią. Teoretycznie koło z dwoma uchwytami powinno być łatwiejsze do opanowania dla początkujących ze względu na swoją większą stabilność. W praktyce jednak jest to wrażenie subiektywne, zalecamy więc zakup kół cyrkowych z 1 uchwytem.

Na zawodach w 95% stosowane są koła cyrkowe z jednym uchwytem. Wyjątkiem były Mistrzostwa Polski 2019 IPSF na którym wykorzystane zostało koło z 2 uchwytami. Warto zaznaczyć, że Mistrzostwa te wygrała nasza cudowna Iwona Drzymała, która do tego występu przygotowywała się na kole cyrkowym wykonanym przez naszą firmę. 

Koła uniwersalne - na zamówienie wykonujemy również koła cyrkowe uniwersalne które można powiesić na 1 bądź 2 uchwytach. Są to aerial hoop z wywierconymi otworami, przez które przekłada się szekle. Takie koła polecane są dla osób i szkół, które potrzebują uniwersalnego rozwiązania.

Rozstaw uchwytów:

Nasze koła cyrkowe mogą mieć rozstaw uchwytów od 75-90°. Rozstaw uchwytów jest sprawą indywidualną, na każdym aerial hoop z dwoma uchwytami trzeba nauczyć się ćwiczyć. Każdy więc z kątowych rozmiarów 60-90° jest do opanowania.

Oklejanie koła tapingiem do aerial hoop:

Aerial hoop malujemy zwykle na kolor czarny. Na zamówienie jesteśmy w stanie pomalować Twoje koło cyrkowe na dowolny kolor z palety RAL. Pamiętać jednak należy, że aerial hoop zazwyczaj oklejamy specjalną taśmą - zwaną tapingiem do kół. My stosujemy taśmy Mueller Tape. Taśmy takie możecie zamówić w naszym sklepie, możemy również okleić koło specjalnie dla Ciebie.

Na zawodach wykorzystywane są oklejone aerial hoop.

Waga Aerial Hoop:

Koła cyrkowe naszej produkcji wykonane ze standardowej rury o średnicy fi26,9mm mają wagę 4-6kg w zależności od średnicy koła i ilości oraz rodzaju zastosowanych uchwytów. Te wagi są zgodne z wymaganiami IPSF.

Kształt uchwytu Aerial Hoop:

Kształt stosowanych przez nas spawanych uchwytów koła cyrkowego zapewnia maksymalny komfort i umożliwia wykonywanie ćwiczeń na górnej obręczy. Uchwyt jest tak zaprojektowany aby miał minimalne wymiary i idealne wyprofilowanie, które nie będzie raniło ud podczas ćwiczeń.

Osprzęt dodatkowy:

Do zamontowania koła cyrkowego aerial hoop potrzebujesz:

 • karabińczyków (dwóch - jeśli masz koło cyrkowe z 1 uchwytem; trzech - jeśli masz koło cyrkowe z 2 uchwytami) - KARABIŃCZYK STALOWY
 • lina lub pas mocujący, zalecamy zakup naszych uniwersalnych pasów mocujących, które posiadają wytrzymałość 2 ton i pozwalają na montaż aerial hoop na różnych wysokościach, z regulacją co 12 cm; nasze pasy produkowane i testowane są w Polsce - PAS MOCUJĄCY
 • krętlik, zapobiegający skręcaniu się liny lub pasa podczas ćwiczeń na kole cyrkowym, jeśli myślisz o profesjonalnym przygotowaniu się pod zawody to musisz go mieć; pamiętaj że jeśli dokupujesz krętlik musisz kupić jeszcze jeden dodatkowy karabińczyk - KRĘTLIK 
 • uchwyt do sufitu z certyfikatem, pamiętam że w doborze uchwytu bardzo ważny jest rodzaj sufitu jaki posiadasz, zalecamy tutaj zawsze kontakt osobisty z nami - UCHWYT DO SUFITU Z CERTYFIKATEM
 • taping Mueller do oklejania aerial hoop, jeśli nie wiesz jak okleić przeczytaj opis produktu, bądź po prostu napisz do nas - TAPING DO KÓŁ CYRKOWYCH

Jak wieszać koło cyrkowe:

Rodzaj montażu aerial hoop zależny jest od rodzaju sufitu jaki posiadasz. Standardowo kolejność montażu, rozpoczynając od sufitu dla koła cyrkowego z 1 uchwytem wygląda następująco:

 • uchwyt do sufitu
 • karabińczyk
 • lina lub pas mocujący
 • karabińczyk (ewentualnie karabińczyk-krętlik-karabińczyk)
 • koło cyrkowe aerial hoop od Flying Rose Sport

Montaż dla koła cyrkowego z 2 uchwytami:

 • uchwyt do sufitu
 • karabińczyk stalowy (ewentualnie karabińczyk-krętlik-karabińczyk)
 • lina lub pas mocujący z dwoma końcami swobodnymi
 • 2 karabińczyki, na każdym z końców pasa lub liny
 • koło cyrkowe aerial hoop od Flying Rose Sport

Rodzaje sufitu:

Dobór uchwytu i rodzaju montażu koła cyrkowego uwarunkowany jest od sufitu jaki posiadacie. Pamiętajcie, że rodzaj sufitu jest zawsze najbardziej wrażliwym miejscem i trzeba zwrócić ogromną uwagę na odpowiedni i bezpieczny montaż aerial hoop. Standardowe rodzaje sufitów:

 • sufit betonowy pełny, odpowiedni do wywiercenia otworów i zamontowania uchwytu z certyfikatami za pomocą kotw stalowych lub chemicznych
 • belki drewniane, jeśli są krótki odpowiednie do przełożenia liny, przy dłuższych belkach wykonanych z dobrej jakości drewna zaleca się montaż za pomocą wkrętów do drewna
 • belki stalowe, odpowiednie do przełożenia przez nie liny
 • sufit podwieszany, należy w nim wykonać otwór i zamontować koło aerial hoop do sufitu właściwego

Jeśli posiadacie inny rodzaj sufitu, zalecamy kontakt osobisty.

Odpowiednia przestrzeń do ćwiczeń na Aerial Hoop:

Często pytacie ile kół cyrkowych zmieści się u Was na sali bądź czy w domu się zmieścicie. Naszym zdaniem optymalna przestrzeń do treningu na aerial hoop to okrąg o promieniu 1,7m (1,5m też jest akceptowalne). Taka przestrzeń będzie idealna dla ćwiczeń na kole cyrkowym.

Nasze koła aerial hoop produkowane są w kraju.

Gwarancja na konstrukcję 5 lat!

W razie pytań zapraszamy do kontaktu

 

 

Opinie o produkcie (1)

27 lutego 2019

Koło aerial hoop godne polecenia. Sprawdza się w celu przygotowania do zawodów oraz do codziennej zabawy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl