Figury na szarfie. Poznaj najpopularniejsze triki aerial silks

Taniec na szarfach staje się coraz bardziej popularny. Skąd to wiemy?

W wielu miastach polski można spotkać szkoły oferujące zajęcia na szarfach, które w swój sprzęt zaopatrują się nie gdzie indziej, tylko u nas, a w popularnych talent show często występują artyści specjalizujący się w akrobatyce powietrznej. W 2021 roku 3 naszych ambasadorów miało nawet szansę zaprezentować swój talent.
- Dominika Krzymowska,
- Karolina Midura,
- Mariusz Bochniarz.

Mariusz i Dominika dotarli nawet do finałowej 10!

Bez wątpienia jest to więc dyscyplina efektowna i spektakularna, a dynamiczne akrobacje zazwyczaj robią duże wrażenie na obserwatorach. Oczywiście dojście do poziomu artystów scenicznych wymaga dużo czasu i wyrzeczeń, jednak wiele osób decyduje się na rekreacyjne treningi na szarfie. Nie trzeba bowiem być profesjonalnym akrobatą, aby czerpać radość z treningów.

Figury aerial dance. Gdzie można się ich uczyć?

Osoby zainteresowane tańcem w powietrzu często zadają sobie to pytanie przed wybraniem się na trening i przetestowaniem tej dyscypliny. Warto zacząć od przejrzenia internetu w poszukiwaniach najbliższych szkół akrobatyki. Podczas wyboru należy wziąć pod uwagę opinię o studiu oraz jego lokalizację. Jeśli masz znajomych trenujących akrobatykę powietrzną możesz zasięgnąć ich opinii i poprosić o polecenie konkretnego trenera. W ostatnich latach aerial dance zyskał znacznie na popularności i we wszystkich większych miastach bez problemu znajdziesz szkołę zajmującą się tą dyscypliną.
Po wybraniu studia tańca wystarczy znaleźć w grafiku odpowiednią grupę i pójść na zajęcia. Podczas nich trenerzy krok po kroku tłumaczą poszczególne figury, odpowiednio dobierając je do poziomu zaawansowania uczestników zajęć. Możesz też uczyć się samodzielnie, podstawowe figury aerial silks.

Podstawowe figury na szarfie - jak ich szukać?

Najprościej rzecz ujmując warto poszukać figur w internecie. Zazwyczaj tego typu informacje można znaleźć na polskich i zagranicznych stronach branżowych.
Dylemat może wzbudzić nazewnictwo. W różnych miejscach można trafić na inne nazwy tych samych figur. Nie należy się temu dziwić, kreatywność kursantów i trenerów nie ma granic.
Poniżej przedstawiamy 10 najpopularniejszych (naszym zdaniem) figur aerial silks i ich nazwy

NAJPOPULARNIEJSZE FIGURY AERIAL SILKS

BALANS NA WĘŹLE I ARABESKA NA WĘŹLE

BALANS NA WĘŹLE I ARABESKA NA WĘŹLE

 

BOX STAND I SPLIT AWAY NA BARKACH (NIETOPERZ)

BOX STAND I SPLIT AWAY NA BARKACH (NIETOPERZ) 

WINE GLASS

WINE GLASS

ŁYŻWIARZ

ŁYŻWIARZ

PIOTRUŚ PAN

PIOTRUŚ PAN

DESKA / SZTANGA

DESKA / SZTANGA

WALKING MAN

WALKING MAN

KULKA

KULKA


Wybór tych figur jest oczywiście subiektywny. To, jakie figurki są aktualnie popularne zależy od kilku czynników, takich jak region czy aktualne trendy.

Szkolenia instruktorskie aerial silks basic

Trenujesz aerial od kilku lat? Czujesz się pewnie na szarfie i nie masz problemu z wykonaniem nawet skomplikowanych figur? Wiesz czym są dropy i tricki na szarfie? Może to odpowiedni czas na spróbowanie czegoś nowego i inwestycję we własny rozwój. Właśnie dla takich osób przygotowaliśmy ofertę szkoleń instruktorskich, dzięki którym dowiesz się jak prowadzić zajęcia i jak dobierać figury do poziomu trudności.


Nasze szkolenia prowadzone są przez trenerów z wieloletnim doświadczeniem, dzięki czemu możemy ręczyć za jakość przekazywanej wiedzy. Zapisując się na szkolenie otrzymasz nasz podręcznik i katalog figur, dzięki którym uzupełnisz swoją wiedzę teoretyczną i uporządkujesz program zajęć. Dodatkowo, po zdaniu egzaminu, jako poświadczenie zdobytej wiedzy, otrzymasz certyfikat oraz legitymację instruktorską w postaci plastikowej karty (dzięki trwałej i poręcznej formie możesz mieć ją zawsze przy sobie).
Jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniu instruktorskim odwiedź zakładkę szkolenia oraz skontaktuj się z nami mailowo (zgloszenia@fr-sport.pl) lub telefonicznie (730 953 027).

Aerial Dance - gdzie szukać informacji

Jeśli interesują Cię inne informacje na temat aerial silks lub innych dziedzin akrobatyki powietrznej zapraszamy do przeczytania innych naszych artykułów. Znajdziesz tam przydatne informacje dotyczące treningów, specyfiki sportu i doboru sprzętu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium