Flying Rose

Pole dance dla dzieci. W jakim wieku można zacząć trenować?

Pole dance staje się coraz bardziej popularną dyscypliną. Nie tylko na zajęciach dla dorosłych, ale także na lekcjach dla dzieci, a może nawet przede wszystkim dla dzieci, możemy obserwować rosnącą liczbę osób, które chcą spróbować swoich sił w tym sporcie. Sam pomysł, że najmłodsi mogliby tańczyć na rurze, jeszcze kilkanaście lat temu wydawałby się większości rodziców niezwykle absurdalny. Obecnie jednak, kiedy spora część społeczeństwa wie, jak ten sport wygląda, jakie korzyści daje jego trenowanie i że tak naprawdę nie ma wiele wspólnego z seksualnością, coraz więcej młodych rodziców postrzega taniec na rurze dla dzieci jako coś, co mogłoby zainteresować ich pociechy. I mają rację. Pole dance dla dzieci jest od kilku lat na fali popularności.

W jakim wieku dziecko może zacząć trenować pole dance?

W większości szkół zajęcia pole dance dla dzieci otwierane są od 6. lub 7. roku życia. To, w jakim wieku Twoje dziecko może zacząć trenować, jest jednak zależne tylko i wyłącznie od niego i jego rozwoju motorycznego. Czasem na zajęcia pole dance trafiają młodsze dzieci i bardzo dobrze sobie na nich radzą.

Dziecko 5-letnie zazwyczaj biega, skacze, chwyta i bez problemu zachowuje równowagę. Coraz lepiej koordynuje pracę mięśni, a przez to rozwija szybkość i siłę poruszania się. Jeśli widzisz, że Twoje dziecko dobrze sobie radzi z innymi sportami, np.  jazdą na rowerze, rolkach czy bieganiu, możesz spróbować zapisać je na zajęcia pole dance dla dzieci.

Jak wyglądają zajęcia pole dance dla dzieci?

Wszystko zależy od tego, w jakim wieku jest dziecko. Zajęcia pole dance dla dzieci mniejszych charakteryzują się krótszym czasem trwania oraz większą (procentowo) “obecnością” zabawy podczas treningu. Dzieci w wieku wczesnoszkolnym są w stanie skupić uwagę na około 20 - 40 minut. Czas skupienia uwagi jest dłuższy (do 40 minut), tylko wtedy, gdy dziecko samoczynnie podejmuje działalność i jest nią bardzo zaciekawione.

Jeżeli natomiast czynność jest dziecku narzucona przez dorosłego, w tym przypadku przez trenera, to czas koncentracji jest o połowę krótszy1. Zajęcia na tym etapie są więc prowadzone w taki sposób, aby elementy techniczne były przeplatane zabawą. Dzięki temu dziecko po zabawie może ponownie na chwilę skupić swoją uwagę na ćwiczeniach.

Natomiast pole dance dla młodzieży nie ma elementów zabawy. Dzieci w tym wieku są w stanie skupić uwagę dużo dłużej i są bardziej skoncentrowane na osiąganiu kolejnych poziomów zaawansowania niż na samej zabawie.

Jak często dziecko może trenować pole dance?

Jeśli zajęcia pole dance dla dzieci są pierwszymi w życiu zajęciami, na jakie uczęszcza dziecko, to pojawianie się na treningu raz w tygodniu w zupełności wystarczy. Na początku.

Mięśnie muszą dostosować się do nowej aktywności. Adaptacja mięśni może zająć kilka dobrych miesięcy.

Po 2-3 miesiącach trzeba obserwować dziecko. Jeśli pole dance szczególnie przypadnie mu do gustu i chce zająć się tym bardziej profesjonalnie, trzeba pomyśleć o zwiększeniu intensywności zajęć.  Trening od 2 do 4 razy w tygodniu przyniesie lepsze i szybsze rezultaty. 

Czy pole dance dla dzieci jest bezpieczny?

Podczas zajęć pole dance dla dzieci, tak jak we wszystkich innych sportach, istnieje ryzyko wystąpienia kontuzji. Dlatego tak ważne jest, aby przed przystąpieniem do treningu bardzo dobrze się rozgrzać. Rozgrzewka na zajęciach pole dance dla dzieci powinna trwać około 20 minut i być stosunkowo dynamiczna, zatem nie wystarczy tylko pochodzić w miejscu czy wykonać kilka skłonów. Dodatkowo musimy pamiętać o tym, że dzieci szybko się nudzą. Warto więc do rozgrzewki wpleść elementy zabawy.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania dotyczące tańca na rurze dla dzieci, napisz do nas priv, postaramy się odpowiedzieć na wszystkie. Jeśli natomiast nasz artykuł przekonał Cię do spróbowania tego sportu wraz ze swoją pociechą, zerknij na naszą ofertę i sprawdź produkty z kategorii: rura pole dance, stroje do pole dance, top pole dance, spodenki pole dance oraz komplety pole dance i legginsy pole dance.


Źródła: 

https://pp8.pl/wp-content/uploads/2020/12/o-koncentracji-uwagi-u-dzieci-231-1360-1.pdf?fbclid=IwAR0wWPH9N97FzMtivSnmD_X-tVP60IcJStdcTcHsGCSZN-2EpYqto9i1UIY

Polecane produkty

[product id="1108, 1110, 1111"]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium