Kategorie blogowe
porady treningowe fr sports
porady aerial fr sports
informacje techniczne fr sports
Aerial fitness. Jak i gdzie ćwiczyć? 0

Aerial dance, aerial fitness, aerial silks, aerial hoop i wiele więcej… W nazewnictwie dyscyplin “aerialowych” łatwo się pogubić. Jeśli sprawia Ci to problem, a czujesz, że taka aktywność jest właśnie dla Ciebie, koniecznie zapoznaj się z tym artykułem. Tłumaczymy, o co chodzi z fitnessem aerial.

Co to jest aerial fitness?

Nazwę aerial fitness przypisuje się ćwiczeniom wzmacniającym wykonywanym na podwieszonym do sufitu rekwizycie. Jest to dość szerokie pojęcie, które może określać różne dyscypliny i poddyscypliny aerial.

Wiele osób nazywa w ten sposób aerial dance, czyli taniec w powietrzu. To określenie stosowane w odniesieniu do akrobacji wykonywanych na odpowiednim rekwizycie (szarfie, kole, hamaku, trapezie), o tanecznym charakterze. Zawierają się w nim różne poddyscypliny, których nazwa jest związana przede wszystkim z wykorzystywanym sprzętem. Aerial hoop to zatem ćwiczenia na kole cyrkowym, aerial joga – na hamaku, a aerial silks – na szarfach.

Każdą z tych dyscyplin można nazwać aerial fitness, chociaż w większości przypadków osoby używające tego pojęcia mają na myśli ćwiczenia na szarfach akrobatycznych.

Gdzie ćwiczyć aerial fitness?

W szkołach, studiach i klubach fitness, zwłaszcza w obiektach specjalizujących się w akrobatyce powietrznej. Aerial fitness coraz częściej można znaleźć też w ofercie studiów jogi oraz w szkołach tańca. Należy jednak uważać na nazewnictwo. Zajęcia aerial, które stanowią miks różnych sportów, nie są standardem, dlatego samo określenie aerial fitness jest enigmatyczne. Najczęściej w ofercie szkół znajdują się konkretne dyscypliny, aerial silks, aerial hoop itd., a jeśli ich nie ma, warto dopytać, ponieważ trenerzy różnie mogą rozumieć pojęcie aerial fitness.

Sportem tym można zajmować się również poza salą fitness, w warunkach domowych. Wystarczy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt: wybrany rekwizyt podwieszony do sufitu i materac. Potrzebny jest także mniejszy osprzęt do montażu. Przydatne informacje na ten temat znajdziesz w innych naszych artykułach. Chętnie udzielimy Ci dodatkowych wskazówek co do montażu produktów zakupionych w naszym sklepie. Wystarczy, że napiszesz na: sklep@fr-sport.pl.

Pamiętaj jednak, że nauka w domu od zera może być niemożliwa. Asekuracja trenera jest bardzo ważna (zwłaszcza na początku), dlatego rekomendujemy połączenie ćwiczeń w szkole z domowymi treningami lub indywidualną współpracę z instruktorem. Dzięki temu unikniesz błędów początkującego, a Twoje trening aerial dance z pewnością będą bezpieczniejsze.

Co daje trening aerial fitness?

Aerial fitness to sport, który daje niesamowite efekty, bo ćwiczy całe ciało. I chociaż akrobacje na szarfie wyglądają bardzo lekko, tak naprawdę wymagają ogromu siły. Właśnie dlatego osoby zajmujące się aerial fitness mogą pochwalić się pięknie wyrzeźbioną sylwetką i wyćwiczonymi mięśniami. Treningi te, choć są przede wszystkim wzmacniające, zawierają elementy gimnastyki, tańca czy nawet jogi. W efekcie silne i elastyczne staje się całe ciało, zwłaszcza tak ważne dla kondycji organizmu mięśnie głębokie.

Co ważne, aerial fitness to też bardzo “zdrowa” aktywność, bo podczas treningu wykorzystywany jest jedynie ciężar własnego ciała. Dodatkowo to świetna zabawa, która uczy samodyscypliny i stanowi świetną alternatywę dla klasycznego fitnessu. Możliwość oderwania się od ziemi skutecznie przerywa rutynę treningową i poprawia nastrój.

Łącząc regularny aerial fitness ze zdrową dietą, można też sporo schudnąć, bo zdaniem niektórych trenerów na jednych zajęciach można spalić nawet 500 kcal. Poza tym taka aktywność uczy również pracy z własnym ciałem. Wpływa pozytywnie na relację z samym sobą i nierzadko skutkuje większą pewnością siebie. Aerial polecamy więc każdemu!

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium